ساعت 54 : 12   -
برگ نخستبرگ نخست
پیش بینی/ هشدارپیش بینی/ هشدارExpand پیش بینی/ هشدار
تصاویر رادار غربتصاویر رادار غربExpand تصاویر رادار غرب
آمار کاربردی و روزانهآمار کاربردی و روزانهExpand آمار کاربردی و روزانه
فراكاوي عناصر جویفراكاوي عناصر جویExpand فراكاوي عناصر جوی
نقشه هاي اقليمينقشه هاي اقليميExpand نقشه هاي اقليمي
فصل نامه زاگرسفصل نامه زاگرسExpand فصل نامه زاگرس
برونداد مدلWRFبرونداد مدلWRFExpand برونداد مدلWRF
 

  
Skip Navigation Links
اخباراخبار
روابط عمومیروابط عمومیExpand روابط عمومی
ارتباط با ماارتباط با ماExpand ارتباط با ما
جغرافياي طبيعي استانجغرافياي طبيعي استان
گالری عکسگالری عکس
تحول اداریتحول اداریExpand تحول اداری
تارنمای ایستگاه های غرب کشورتارنمای ایستگاه های غرب کشورExpand تارنمای ایستگاه های غرب کشور
معرفی و چارت سازمانیمعرفی و چارت سازمانی
لینک ها و پرسش های متداوللینک ها و پرسش های متداول
هواشناسی کشاورزی روانسرهواشناسی کشاورزی روانسر
تاریخچه هواشناسیتاریخچه هواشناسی
ستاد اقامه نمازستاد اقامه نماز
مناقصات و فراخوان هامناقصات و فراخوان هاExpand مناقصات و فراخوان ها
سامانه فیش حقوقیسامانه فیش حقوقی


پیش بینی فصلی شماره 88 و فصل نامه زاگرس ویژه تابستان 94 منتشر شد(پنج شنبه 05/ 09/ 94)

« اخطاریه شماره 07  دوشنبه مورخ 94/08/25»

    پیرو اطلاعیه شماره 23 مورخ 24/08/94 بررسی آخرین اطلاعات هواشناسی، بیانگر تقویت نسبی سامانه یاد شده در جو منطقه می باشد که از اواخر وقت امروز تا روز پنجشنبه، جو استان را تحت تاثیر خود خواهد داشت. این شرایط ضمن تعدیل دمای هوا (کاهش دمای روزانه و افزایش دمای شبانه) به تناوب سبب بارندگی، وزش باد و گاهی اوقات رعدوبرق در سطح استان می گردد.  تمرکز و تشدید بارش در روزهای سه شنبه (فردا) و چهارشنبه و در مناطق غرب و شمال غرب استان(بویژه در شهرستان های پاوه، جوانرود، تازه آباد، روانسر، سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و نیز مناطق گهواره، کوزران، دالاهو) خواهد بود. بنابراین بارش که سبب آبگرفتگی معابر عمومی در سطح استان می‌گردد؛ در برخی نقاط بخصوص نواحی یاد شده باعث رواناب و سیلاب خواهد شد. بارش علاوه بر ارتفاعات، در گردنه‌های مرتفع مناطق سردسیر، بتدریج به شکل برف نیز مشاهده خواهد شد. همچنین، گاهی اوقات وزش باد نسبتاً شدید، رگبار پراکنده تگرگ و صاعقه نیز از پدیده های احتمالی و محدودتر این وضعیت خواهند بود.

 

 

 

« اطلاعیه شماره 23  یکشنبه مورخ 94/08/24»

           بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، سامانه ای نسبتا قوی بتدریج از اواخر وقت فردا تا روز شنبه هفته آینده، جو منطقه را تحت تاثیر خود خواهد داشت. این سامانه ضمن تعدیل دمای هوا (کاهش دمای روزانه و افزایش دمای شبانه) به تناوب سبب وزش باد، بارندگی و گاهی اوقات رعدوبرق در سطح استان می گردد. در حال حاضر خروجی مدل های جوی، تمرکز و تشدید بارش را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه و در شمال غرب استان (منطقه اورامان) نشان می دهد که سبب آبگرفتگی معابر عمومی در سطح استان و در نقاط مستعد (بخصوص نواحی یاد شده) احتمالاً باعث رواناب و سیلاب می گردد. لازم به ذکر است؛ بارش در ارتفاعات و گردنه‌های برفگیر استان، بتدریج به شکل برف نیز مشاهده خواهد شد.   

 

 

« اخطاریه شماره 06  یکشنبه مورخ 94/08/17»

      به دلیل تقویت شرایط ناپایدار حاکم بر جو منطقه، از اواسط وقت فردا (دوشنبه) تا اواخر روز سه شنبه، بویژه در نیمه غربی و نواحی جنوبی استان (شهرستان های گیلان غرب، سرپل ذهاب، قصر شیرین، اسلام آباد، دالاهو و منطقه اورامانات) بارش تشدید خواهد شد. این وضعیت که ممکن است در برخی نقاط با رگبار تگرگ نیز همراه گردد؛ باعث آبگرفتگی معابر عمومی در سطح استان خواهد شد. با توجه به بارش های مناسب اخیر و مهیا بودن شرایط جهت جاری شدن رواناب، امکان وقوع سیلاب در نقاط مستعد استان، بخصوص در نواحی یاد شده، بسیار محتمل می باشد. لازم به ذکر است؛ بارش علاوه بر ارتفاعات و گردنه‌های برفگیر، ممکن است در برخی از نواحی سردسیر استان نیز، بتدریج به شکل برف مشاهده گردد. با عبور این سامانه، در دو روز پایانی هفته، شاهد کاهش محسوس دمای شبانه و مه صبحگاهی، بویژه در نواحی سردسیر استان خواهیم بود.

 

 


تاریخ آخرین ویرایش این صفحه : ۱۲:۷:۰ ۵/۹/۱۳۹۴


 

تلفن گويا:

34211616

فاكس برگردان:

34211515

 

.:: کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره هواشناسی استان کرمانشاه می باشد ::.

طراح و برنامه نویس : شهاب بیابانی